Biblioteka i czytelnia

Ostatnia aktualizacja 28.09.2017

Niektórzy przesiadują tam nocami, inni omijają szerokim łukiem. Jednak w życiu każdego studenta przyjdzie moment kiedy będzie trzeba skorzystać z uczelnianej biblioteki. Nauka nikomu nie straszna, tylko trzeba wiedzieć gdzie po nią sięgnąć ;)

Jak utworzyć konto?

Aby założyć kartę w bibliotece należy posiadać aktywne konto poczty elektronicznej na studenckim serwerze pocztowym, ważną legitymacje studencką oraz tzw. kartę zobowiązań, otrzymaną na dniach wstępnych. Wraz z tymi dokumentami udajemy się do głównej wypożyczalni mieszczącej się w budynku A-1 (klatka schod. „C”, II p., pok. 307 A), gdzie można utworzyć kartę biblioteczną. Kartę zobowiązań zabieramy z sobą do domu i chowamy głęboko w szufladzie, będzie ona wymagana po obronie pracy licencjackiej bądź inżynierskiej.

Pierwsze logowanie

Logowanie do systemu odbywa się za pośrednictwem serwisu: primo.bg.pwr.wroc.pl.

Istnieją dwa sposoby logowania:

  • za pomocą numeru albumu jako ID oraz hasła z poczty uczelnianej
  • za pomocą numeru pesel jako ID oraz aktualnie używanego hasła do systemu bibliotecznego

W przypadku problemów z logowaniem do systemu należy napisać do Wypożyczalni Głównej na adres biblioteka.wyp@pwr.edu.pl.

Co dalej?

Po zalogowaniu do systemu mamy dostęp do informacji o stanie naszego konta, katalogu komputerowego, zamówień i terminów odbioru, obciążeń finansowych, historię swoich wypożyczeń oraz wiele innych. Jedną z istotniejszych funkcji możliwych do wykonania drogą elektroniczną jest przedłużenie terminu zwrotu książki. Można to zrobić wchodząc na stan swojego konta na stronie wykazu wypożyczonych pozycji. W przypadku przekroczenia terminu zwrotu, użytkownikowi zostaje naliczona opłata w wysokości 50 gr za każdy przekroczony dzień na książkę. Również zostaje zablokowana możliwość wypożyczania i zamawiania książek.

Strefa Gier

Jednym z najczęściej odwiedzanych miejsc przez studentów podczas sesji jest bibliotech (D-21). Uczelnia oferuje tam dostęp do komputerów oraz wielu stanowisk do nauki. Jednak zanim przyjdzie czas na naukę dobrze jest się zrelaksować np. w Strefie Gier, gdzie dzięki kontu bibliotecznemu, możecie zagrać na konsolach Xbox One.

Biblioteki PWr

Studenci mają dostęp do wszystkich bibliotek wydziałowych i głównych. Choć zazwyczaj nie jest to niezbędne.

Najbardziej przydatne mogą okazać się:

  • Wypożyczalnia Główna - budynek A-1 (klatka schod. „C”, II p., pok. 307 A)
  • Biblioteka Informatyki i Zarządzania - budynek B-4 (p. 3.51)
  • Strefa Otwartej Nauki (bud. D-21)

Wszelkie szczegółowe informacje związane z dalszym użytkowaniem, zawarte są na stronie Biblioteki Politechniki Wrocławskiej.