Strona archiwalna. Strona nie będzie aktualizowana po zakończeniu roku akademickiego 2020/2021.

Biblioteka i czytelnia

Ostatnia aktualizacja 11.10.2020

Niektórzy przesiadują tam nocami, inni omijają szerokim łukiem. Jednak w życiu każdego studenta przyjdzie moment kiedy będzie trzeba skorzystać z uczelnianej biblioteki. Nauka nikomu nie straszna, tylko trzeba wiedzieć gdzie po nią sięgnąć ;)

Jak utworzyć konto?

Aby założyć kartę w bibliotece należy posiadać aktywne konto poczty elektronicznej na studenckim serwerze pocztowym, ważną legitymacje studencką oraz tzw. kartę zobowiązań, otrzymaną podczas indywidualnej wizyty w dziekanacie. Wraz z tymi dokumentami udajemy się do głównej wypożyczalni mieszczącej się w budynku A-1 (klatka schod. „C”, II p., pok. 307A), gdzie można utworzyć kartę biblioteczną. Kartę zobowiązań zabieramy z sobą do domu i chowamy głęboko w szufladzie, będzie ona wymagana po obronie pracy licencjackiej bądź inżynierskiej.

Pierwsze logowanie

Logowanie do systemu odbywa się za pośrednictwem serwisu: primo.bg.pwr.wroc.pl.

Istnieją dwa sposoby logowania:

  • za pomocą numeru albumu jako ID oraz hasła z poczty uczelnianej
  • za pomocą numeru pesel jako ID oraz aktualnie używanego hasła do systemu bibliotecznego

W przypadku problemów z logowaniem do systemu należy napisać do Wypożyczalni Głównej na adres biblioteka.wyp@pwr.edu.pl.

Co dalej?

Po zalogowaniu do systemu mamy dostęp do informacji o stanie naszego konta, katalogu komputerowego, zamówień i terminów odbioru, obciążeń finansowych, historię swoich wypożyczeń oraz wiele innych. Jedną z istotniejszych funkcji możliwych do wykonania drogą elektroniczną jest przedłużenie terminu zwrotu książki. Można to zrobić wchodząc na stan swojego konta na stronie wykazu wypożyczonych pozycji. W przypadku przekroczenia terminu zwrotu, użytkownikowi zostaje naliczona opłata w wysokości 50 gr za każdy przekroczony dzień na książkę. Również zostaje zablokowana możliwość wypożyczania i zamawiania książek.

Strefa otwartej nauki i strefa gier

Strefa otwartej nauki

Jednym z najczęściej odwiedzanych miejsc przez studentów podczas sesji jest bibliotech (D-21). Uczelnia oferuje tam dostęp do komputerów oraz wielu stanowisk do nauki. Jest to jedno z najlepszych miejsc, jeżeli chcemy się skupić na nauce bez zbędnego rozpraszania się. Strefa otwarta jest nawet teraz kiedy wszystkie zajęcia są zdalne.

Strefa gier

Zanim przyjdzie czas na naukę dobrze jest się zrelaksować np. w Strefie Gier, gdzie dzięki kontu bibliotecznemu, możecie zagrać na konsolach Xbox One. Zbiór gier jest nawet pokaźny, zaczynają klasycznie od fifki a kończąc na jakichś strzelankach jak Call of duty. Aktualnie biblioteka nie podaje informacji, czy strefa gier jest normalnie otwarta, dlatego zawsze warto przed wybraniem się zadzownić i dopytać się. Dane kontaktowe znajdziecie na stronie http://biblioteka.pwr.edu.pl/kontakt.

Biblioteki PWr

Studenci mają dostęp do wszystkich bibliotek wydziałowych i głównych. Choć zazwyczaj nie jest to niezbędne.

Najbardziej przydatne mogą okazać się:

  • Wypożyczalnia Główna - budynek A-1 (klatka schod. „C”, II p., pok. 307 A)
  • Biblioteka Informatyki i Zarządzania - budynek B-4 (p. 3.51)
  • Strefa Otwartej Nauki (bud. D-21)

Wszelkie szczegółowe informacje związane z dalszym użytkowaniem, zawarte są na stronie Biblioteki Politechniki Wrocławskiej.