Strona archiwalna. Strona nie będzie aktualizowana po zakończeniu roku akademickiego 2020/2021.

Grupy FB i przydatne linki

Ostatnia aktualizacja 20.08.2020

Obecny świat internetem stoi, dlatego nawet nasza uczelnia bombarduje nas ogromną ilością stron, z którymi z większą lub mniejszą częstotliwością przyjdzie nam się mierzyć. O jakże intuicyjnych systemach informatycznych PWr możecie dowiedzieć się więcej tutaj. Poniżej natomiast pozostawiamy skondensowaną dawkę linków, które albo zagoszczą w waszym serduszku na dobre albo trafią w otchłań zapomnienia.

GRUPY FB

Dla lepszej komunikacji i zgrania każdy kierunek posiada swoją własną grupę na facebooku. Grupy te są niezastąpioną skarbnicą wiedzy, przez co zwykle odnotowują mocny skok aktywności w okresach kolokwiów i sesji 😁. Poza tym czeka na was Hydepark dla wszystkich kierunków z naszego wydziału, który pozwoli na międzykierunkową integrację 🍺.

PRZYDATNE LINKI

Sprawdźmy co tam słychać na PWr. Jakie strony odwiedzić, żeby dowiedzieć się przydatnych informacji i przy okazji nie ominąć żadnego zakamarka systemów informatycznych naszej wspaniałej uczelni? JSOS, edukacja, smail i milion innych serwisów… Po co pamiętać o wszystkich skoro możemy pamiętać za was!

Najczęściej odwiedzane

 • JSOS 2.0

  Jednolity System Obsługi Studenta, mimo że nie jest taki jednolity jak nazwa wskazuje to niewątpliwie jest to system, w którym znajdziemy nasz elektroniczny indeks (podglądniemy, zatwierdzimy lub zareklamujemy ocene), sprawdzimy, czy nie zalegamy z wpłatami oraz przeczytamy wiadomości od uczelni lub prowadzących.

 • Edukacja.CL

  Starsza wersja JSOS, na którą zalogujemy się tymi samymi danymi. Po co logować się do starszego systemu? Ponieważ w tym nowszym nie wdrożono jeszcze bardzo ważnej funkcji czyli zapisów na zajęcia! Więcej o zapisach dowiecie się z naszego poradnika :)

 • Poczta studencka

  Pocztę studencką odnajdziemy pod dwoma linkami student.pwr.edu.pl oraz starszy smail.pwr.edu.pl. Na szczęście pomimo różnic w designie na obydwóch skrzynkach znajdziemy te same wiadomości.

 • ePortal PWr

  Platforma e-learningowa wykorzystywana na uczelni. W aktualnej sytuacji covidowej portal wykorzystywany jest do udostępniania materiałów przez prowadzacych, przesyłania wykonanych zadań czy prowadzenia kolokwiów i egzaminów. Poza zajęciami na ePortalu przejdziecie kurs kursu BHP, który jest obowiązkowy dla każdego studenta. Przy okazji warto wspomnieć o otwartych zasobach edukacyjnych. Tutaj znajdziemy pomocne materiały wideo z analizy, algebry oraz fizyki (przydatne na pierwszym roku studiów)!

 • Board Instytutu Informatyki

  ... który nie istnieje. Znaczy się Instytut Informatyki nie istnieje od grudnia 2014 roku, ale Board ma się świetnie i jest ulubionym miejscem części prowadzących do udostępniania list zadań oraz materiałów. O tym jak dostać się na Board dowiecie się zapewne od prowadzącego, który zdziwiony poda wam login student haslo zima-2015, żeby po pół roku nagle te jakże niedostępne do zhakowania passy zostały zastąpione waszymi do poczty studenckiej :)

Politechnika

Wydział

Samorząd na IZecie

Samorząd PWr