Strona archiwalna. Strona nie będzie aktualizowana po zakończeniu roku akademickiego 2020/2021.

Koła naukowe

Ostatnia aktualizacja 29.10.2017

Aktywność na studiach to nowy wymiar. Nie można tego porównać do kół naukowych w szkołach. Działalność w kołach naukowych to naprawdę niezapomniany czas oraz nieograniczona ilość doświadczenia do zdobycia. Nie wspominając o tym, że można stworzyć coś genialnego 😏.

Koła naukowe? A co w nich można w ogóle robić?

Koła naukowe to organizacje założone oraz prowadzone przez studentów dla studentów, którzy chcą razem w grupie zdobywiać wiedzę z danego obszaru nauki. Na naszym wydziale większość kół naukowych obejmuje zakres informatyki lub zarządzania zgodnie z tematyką wydziału.

W kole naukowym można zdobyć wiedzę z interesującego nas zakresu nauki oraz nieograniczone doświadczenie. W zdobyciu wiedzy wpierają starsi członkowie danego koła oraz jego opiekun (pracownik dydaktyczny na PWr). Wiekszość kół działa na podstawie cyklicznych spotkań, na których prowadzone są szkolenia, prezentacje czy tworzenie wspólnego projektu. Działność jednak nie kończy się na spotkaniach i tworzeniu samych projektów. Przynależność do koła pozwala również wyjeżdżać na różnego typu konferencje, zawody czy szkolenia prowadzone przez zewnętrzne firmy.

Koła naukowe na wydziale:

Estymator

Koło naukowe specjalizujące się w dziedzinie uczenia maszynowego (ang. machine learning). Podczas semestru zimowego 2017/2018 koło będzie prowadzić cotygodniowe spotkania, na których będzie można zdobyć wiedzę z zakresu uczenia maszynowego.

Rekrutacja:

Koło naukowe nie prowadzi rekrutacji. W każdym momencie można przyjść na cotygodniowe spotkanie. Więcej informacji o spotkaniach można znaleźć na stronie koła.

Medical.ml

Tak jak koło powyżej zajmują się uczeniem maszynowym, sieciami neuronowymi oraz analizą obrazów. Koło organizuje na początku roku kursy z zakresu języka programowania Python, a poźniej na jego podstawie rozwija umiejętności z zakresu machine learningu.

Rekrutacja:

Rekrutacja jest otwarta do 30 listopada. Wszystkie szczegóły znajdziecie w poście na fanpage'u.

Piast.NET

Koło naukowe zrzeszające entuzjastów technologii Microsoft .NET. W działalności skupia się na aktualnych i najbardziej interesujących aspektach programowania Windows Mobile 10, Windows 10, Xbox/Kinect oraz HoloLens i wielu innych.

Rekrutacja:

W tym semestrze nie ma prowadzonej klasycznej rekrutacji. Co tydzień, zaczynając od 7 listopada, będą prowadzone zajęcia z tematyki powiązanej z .NETem. Szczegółowe informacje o terminach i tematyce spotkań można znaleźć na fanpage'u koła.

Project Management Group

Skupia się na poszerzaniu wiedzy na temat zarządzania projektami, organizowaniu dużych wydarzeń, czy łączeniu środowiska studenckiego ze światem biznesu.

Rekrutacja:

Spotkanie rekrutacyjne odbędzie się 30.10 lub 2.11 o 19:00. Przed spotkaniem koniecznie trzeba wypełnić formularz zgłoszeniowy, który znajdziecie na stronie wydarzenia - Make it happen! - Rekrutacja do Project Management Group.

Ubezpieczenia Społeczne

Koło działa w obrębie ubezpieczeń społecznych, zielonej ekonomii (ubezpieczenia środowiskowe) i współpracy z platformą Nowoczesne Zarządzanie Biznesem wraz z Zrzeszeniem Banków Polskich. 

Rekrutacja:

W celu otrzymania informacji o rekrutacji do koła należy skontaktować się prezesem koła mgr inż. Adamem Sulichem.

Organizacje oraz koła naukowe poza wydziałem:

Akademickie Stowarzyszenie Informatyczne

Stowarzyszenie zrzeszająca osoby zainteresowane szeroko pojętą informatyką - od programowania w przeróżnych językach jak Python, C#, Unity przez administrację sieci, a kończąc na bezpieczeństwie IT.

Rekrutacja:

Spotkanie rekrutacyjne odbędzie się 30 października o godzinie 20:00. Więcej informacji w wydarzeniu na Facebooku