Strona archiwalna. Strona nie będzie aktualizowana po zakończeniu roku akademickiego 2020/2021.

Kursy poprawkowe

Ostatnia aktualizacja 11.10.2020

Nie powiodło Ci się na jakimś kursie? Głowa do góry! Zgodnie z regulaminem studiów, możesz śmiało zrealizować kurs jeszcze raz (a nawet trzy razy). Są na to dwie metody.

Realizacja kursu z rokiem niżej

Sposób najprostszy, nie wymagający żadnej interakcji z dziekanatem. Poczekaj pół roku i po prostu zapisz się na kurs z rocznikiem niżej. Uwaga! Edukacja.cl pozwoli na taki zapis w bloku otwarnym (w godzinie twoich zapisów) razem z innymi studetanmi danego roku.

Pamiętaj, że takie kursy mają zawsze ograniczoną liczbę miejsc i są dedykowane dla właściwego rocznika. Może okazać się, że wszystkie miejsca w grupach będą już zajęte.

Jeśli jest więcej osób, które muszą poprawiać dany przedmiot, sugerowane jest uruchomienie dedykowanego wam kursu poprawkowego, możecie to zrobić w dowolnym semestrze.

Uruchomienie kursu poprawkowego (trochę wymaganych wymaganych formalności):
 1. Zbierz grupę powtórkową: imiona, nazwiska oraz numery albumów chętnych studentów - dla wykładu jest to min. 30 osób, dla innych zajęć min. 15 osób.
 2. Zdobądź zgodę potencjalnego prowadzącego zajęcia. Porozmawiaj z nim o tym podczas konsultacji lub mailowo.
 3. Znajdź termin, a najlepiej kilka, które będą pasować do planu wszystkim chętnym studentom. Przekaż propozycje prowadzącemu i wspólnie wybierzcie odpowiedni termin.
 4. Skoro już macie termin - czas znaleźć salę! Tylko w przypadku zajęć stacjonarnych. Zapytać o dostępne sale można w dziekanacie, konkretnie pokoju 1a16 lub mailowo: malgorzata.skoczylas@pwr.edu.pl.
 5. Wypełnij podanie o uruchomienie kursu powtórkowego.
 6. Przekaż skan podania mailowo do prowadzącego w celu odesłania podania z podpisem.
 7. Skan podania z podpisem prowadzącego przekaż do Pełnomocnika Dziekana ds. kierunku w celu uzyskania pisemnej zgody.
 8. Złóż kompletne podanie w formie skanów wymienionych wyżej wysyłając mailem do dziekanatu.
 9. Czekać na decyzję. Jeśli zostanie zaakceptowana, zostaniecie administracyjnie zapisani na kurs przez dziekanat.
Wysokość opłat za powtarzanie kursów dla studiów dziennych
 • za powtarzanie jednej godziny tygodniowo wykładu - 5.50 zł
 • za powtarzanie jednej godziny tygodniowo: ćwiczeń, laboratorium, projektu, seminarium, zajęć sportowych lub innego kursu oraz lektoratów z j. angielskiego - 7,00 zł
 • za powtarzanie jednej godziny wykładu w j. angielskim - 7.50 zł
 • za powtarzanie jednej godziny innego kursu w j. angielskim - 9 zł
 • za powtarzanie kursu „projekt inżynierski”, „praca dyplomowa inżynierska/licencjacka”, itp. (na studiach I stopnia) - 800,00 zł
 • za powtarzanie kursu „praca dyplomowa magisterska” (na studiach II stopnia) - 1200,00 zł
 • za powtarzanie jednej godziny tygodniowo: ćwiczeń, laboratorium, projektu, seminarium, zajęć sportowych lub innego kursu oraz lektoratów z j. angielskiego na studiach niestacjonarnych zaocznych - 7 zł

Czyli np. za ponowną realizację laboratoriów, które trwały 2h tygodniowo, czyli łącznie 30h, zapłacisz 7 zł * 30 = 210 zł.

Opłaty naliczane są automatycznie po dokonaniu zapisu na kurs w Edukacji.CL, dostaniesz również wiadomość z taką informacją. Na zapłacenie masz 14 dni od momentu naliczenia opłaty, po przekroczeniu terminu zostaną naliczone odsetki, a zwlekanie z opłaceniem może skutkować nie przydzieleniem terminu zapisów na kolejny semestr lub innymi problemami formalnymi na uczelni.

Oficjalną informację o kursach powtórkowych oraz ich cenach znajdziecie na stronie - pwr.edu.pl.